W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00.

Ogłoszenia  26.V.2013 – Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową Nawiedzenia NMP. Dzisiaj  z Okazji Dnia Matki w modlitwach pamiętamy o naszych Matkach.

2. Najbliższy czwartek (30.05) – to Uroczystość Bożego Ciała. Po pierwszej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 9.00 wyruszy Uroczysta Procesja do czterech ołtarzy, a po powrocie do kościoła będzie druga Msza Święta o godz. 11.00. Trasa procesji będzie tradycyjna. Mieszkańców Złojca bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Na Tę Procesję serdecznie zapraszam cały Orszak Procesyjny: Panie z Zespołów Ludowych w specjalnych strojach, dziewczynki sypiące kwiaty z Kl. II i III, chłopców niosących Różaniec, ministrantów. O obsługę Procesji bardzo proszę Druhów Strażaków.

3. Dzieci z kl. III będą obchodziły Rocznicę I Komunii Świętej w najbliższą Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam te dzieci wraz z rodzicami w najbliższy czwartek na godz. 9. Spowiedź dla tych dzieci będzie w najbliższą środę o godz. 17.30.

4. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca Czerwca. Po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższy czwartek 30.06 (Boże Ciało) będzie Poświęcenie Pól w Wólce Nieliskiej. Początek Procesji o godz. 16,  a w najbliższą niedzielę 2.06 będzie Poświęcenie pól w Krzaku, procesja od godz. 16, a na zakończenie Msza Święta przy remizie strażackiej.

6. Zapowiedź  przedślubna – pierwsza: Paweł Czarnecki z Parafii Terebiń   z Karoliną Jeziorkowską z Wólki Nieliskiej – obydwoje stanu wolnego.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

8. Za sprzątanie naszego kościoła i dekoracje kwiatowe serdecznie dziękuje Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca .

9. Z Caritasu otrzymaliśmy konserwy. Potrzebujących takiej pomocy zapraszam na plebanię  jutro od godz. 8 do 10.