W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00.

Ogłoszenia  5.V.2013 – VI Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Matki Bożej.

2. Najbliższa środa – 8.05. to - Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika –Głównego Patrona Polski. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18, odpust w Wielączy.

3. Dzieci, Młodzież i Starszych serdecznie zapraszam do naszego kościoła na Nabożeństwa Majowe połączone ze Mszą Świętą w dni powszednie na godz. 18, a w niedziele i święta po Sumie. Zachęcam do śpiewania „Majówek” pod krzyżami i figurami w poszczególnych wioskach.

4. Dla dzieci z kl. II. przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższym tygodniu będą spotkania w naszym kościele we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.

5. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. Dzisiaj Poświęcenie pól w Zarudziu, początek o godz. 16  przy figurze Państwa Jakubczaków i Msza Święta przy Kapliczce koło boiska sportowego, a w najbliższą niedzielę - 12.05. Poświęcenie Pól w Wólce Złojeckiej  – początek od Polesia o godz. 16 i Msza Święta koło Państwa Kiszczaków.

6. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

7. W ostatnim tygodniu – 1.05. młodzież z naszej parafii z rąk Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego przyjęła Sakrament Bierzmowania. W trzydziestoletniej historii naszej Parafii było to dziesiąte  Bierzmowanie do którego przystąpiło 80 osób.  Dziękuję  Rodzicom i Młodzieży za ufundowanie pięknego i solidnego Tabernakulum do naszego kościoła, dziękuję za dekoracje kwiatowe i sprzątanie kościoła i terenu dookoła kościoła.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

9. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu serdecznie dziękuję Rodzinom ze Złojca, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny ze Złojca.

10. Ofiary na parking: bezimienna z Zarudzia – 100 zł. Bóg zapłać.