W każdą niedzielę Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00. W okresie Adwentu Roraty o godz. 7.00

Ogłoszenia  9.XII.2012 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj ofiary położone na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Gościmy alumna.

2. Dzisiaj ofiary  wrzucone do puszki przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

3. Dzisiaj odbędą się w naszym Kościele obchody 70 Rocznicy Wysiedleń i Pacyfikacji Ludności Naszej Gminy Nielisz. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00.

4. W najbliższy wtorek - 11.XII rozpoczną się w naszym kościele dwudniowe Rekolekcje Adwentowe. Msze Święte z Naukami Rekolekcyjnymi  we wtorek o godz.   11.00 – dla Starszych o godz. 15.00 – dla Dzieci, a o godz. - 17.00 – dla Pracujących i Młodzieży, a w środę  12.XII o godz. 11.00 - dla Starszych, o godz. 15.00 – dla Dzieci i  o 17.00 – dla Pracujących i Młodzieży. Spowiedź Adwentowa będzie w środę  – 12 .XII – przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie do udziału w tych Rekolekcjach Dzieci,  Młodzież i Starszych.

5. Nasza Parafia otrzymała do rozprowadzenia 150 świec z Caritasu ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece te można nabywać w zakrystii po 5 zł.

6. W ostatnią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Zapoznałem Przedstawicieli wiosek należących do naszej Parafii z pracami gospodarczymi przeprowadzonymi w ostatnich miesiącach przy naszym kościele. Koszt tych prac to suma – 25 000 zł. Pieniądze te pochodziły z ofiar zbieranych od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków, przy okazji wizyty kolędowej z ofiar zbieranych przez naszych Radnych, z ofiar składanych w niedzielę i święta na tacę oraz z opłat z Telefonii Komórkowej za maszt stojący na cmentarzu. Parafia wszystkie należności reguluje na bieżąco i nie ma długów. Radni zadecydowali, że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków w najbliższych tygodniach i przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na chodnik z kostki brukowej przed naszym kościołem. Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczna prośbą o życzliwą pomoc finansową na tę ważną i bardzo potrzebną inwestycję. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych konkretną ofiarę na chodnik przed kościołem, podobnie przy okazji wizyty kolędowe na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten szlachetny cel.

7. Za sprzątanie naszego kościoła  serdecznie dziękuje kolejnej grupie Rodzin z Krzaka.  W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Krzaka.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną. Można także nabywać miesięcznik „Moja Rodzina” za 3 zł.